Category: Project Server 2013

0

Apps na Project Server 2013

V poslední době se velice rozmáhá možnost stahovat utility a aplikace na produkty Office (a tedy i SharePoint a Project Server). Od té doby, co je k mání Office Store (a Windows a SharePoint Store), je...

0

Project Lite

Společnost Microsoft konečně uvolnila informace o licencích pro online verzi projektového serveru Project Online 2013. Nyní je tedy možné koupit následující licence:

Project 2013 Online – Reporting Services 0

Project 2013 Online – Reporting Services

Vzhledem k tomu, že v rámci cloudové verze projektového serveru není přístupná databáze SQL, delší dobu jsem přemýšlel nad tím, jak je zde vlastně řešen reporting například pomocí Excel Services, kdy je možné se připojit nejen k OLAP kostce projektového serveru, ale také přímo k databázím, tam si vybrat konkrétní tabulku a provádět na ní reporting.

PS2013 – Analýza portfolia 0

PS2013 – Analýza portfolia

V rámci analýzy portfolia je možné definovat nejprve jednotlivé strategické cíle organizace a přidělit jim priority. Jakmile se vydefinují, je potřeba tyto cíle vztáhnout k jednotlivým vybraným projektům v rámci analyzovaného portfolia. Poté je možné vytvářet scénáře dle definovaných kritérií a tyto poté mezi sebou porovnávat.