Category: Office

0

Microsoft Delve

Microsoft finally finish his development on the project with codename OSLO. This project is named Delve and now it is finally part of the Office 365 Environment. Well let’s say first roll out is out there.

0

PowerBI, aneb jak na reporting ve 21. století

Microsoft nedávno přišel s novinkou pojmenovanou PowerBI. Jedná se o novou možnost reportování pro koncové uživatele v rámci propojení aplikace MS Excel 2013 (s nainstalovanými doplňky) a portálu Office365, jakožto zdrojem dat pro tyto doplňky.

0

Změna klávesové zkratky na Screen Clip u aplikace OneNote ve Windows 8.1

Nové Microsoft Windows 8.1 pozměnili některé klávesové zkratky a pro ty, kteří jsou zvyklí na pořizování screenshotů prostřednictvím aplikace OneNote je toto nepříjemné zjištění. Po stisku WIN+S totiž není automaticky pořízen screenshot, ale vyskočí Windows Search Bar z pravé strany obrazovky. Je tedy nutné změnit klávesovou zkratku aplikace OneNote tak, aby obě funkcionality zůstaly zachovány.

Project 2013 Online – Reporting Services 0

Project 2013 Online – Reporting Services

Vzhledem k tomu, že v rámci cloudové verze projektového serveru není přístupná databáze SQL, delší dobu jsem přemýšlel nad tím, jak je zde vlastně řešen reporting například pomocí Excel Services, kdy je možné se připojit nejen k OLAP kostce projektového serveru, ale také přímo k databázím, tam si vybrat konkrétní tabulku a provádět na ní reporting.